دفتر امام جمعه رباط کریم

عدم رعایت رژیم حقوقی آب کانال محمدیّه توسط بعضی از فرمانداران منطقه

۱۳۹۶/۵/۱۶

(مصاحبه حجت الاسلام و المسلمین محمدی نژاد در خصوص کانال آب محمدیه و حق آبه کشاورزان رباط کریمی)
عدم رعایت رژیم حقوقی آب کانال محمدیّه توسط بعضی از فرمانداران منطقه
حجت الاسلام والمسلمین محمدی نژاد امام جمعه محترم شهرستان رباط کریم با استناد از آیه قرآن که خداوند متعال فرمود:حیات و زندگی همه مخلوقات از آب است، تصریح کردند: آب مادّه حیات است همه مخلوقات اعم از انسان ها و نباتات و حیوانات است. همه موجودات به آب نیاز دارند و اگر آب نباشد همه از بین می روند.
امام جمعه رباط کریم فرمودند: 5/72 درصد آب کانال محمدیه برای زمینهای خشک و تفدیده ی رباط کریم در نظر گرفته شده که متاسفانه بعد از آن که رژیم حقوقی برای این آب در نظر گرفته شد و سهم رباط کریم و بهارستان و شهریار مشخص شد باز مشاهده می شود که این رژیم حقوقی اجرا نمی شود. مسئولین شهرستان، امام جمعه، نماینده، فرماندار، همه و همه فریاد می زنند که باید این رژیم حقوقی حفظ شود و 5/72 درصد آب به دشت رباط کریم برسد ولی متاسفانه این قانون اجرا نمی شود و کسانی هم که وظیفه تقسیم آب را بر عهده دارند حساسیت لازم را نداشتند.
وی افزود: دولت محترم باید بودجه تخصیصی در سفر رئیس جمهور محترم را به این کانال بدهد ولی هنوز بودجه ای استیفا نشده و نیامده برای همین هم کاری در این زمینه اجرا نشده است.
امام جمعه در ادامه گفتند: متاسفانه از زمانی که آقای رئیس جمهور به منطقه سفر کردند و در شهرستان اسلامشهر مورد استقبال قرار گرفتند وعده ای دادند که هنوز این وعده محقق نشده و کشاورزان رباط کریم در اذیت هستند و آب به آنها نمی رسد و مزارعشان خشکیده و از بین رفته است. البته در این زمینه جلسات متعددی گذاشته شده و تصمیماتی نیز اتخاذ شده که اخیرا استاندار محترم در جمع معاونین و فرمانداران شهرستان های مورد نظر، تصریح کردند که حتماً رژیم حقوقی رعایت شود و 5/72 درصد آب کانال محمدیه به دشت رباط کریم برسد.
ایشان ضمن تشکر از استاندار و معاونین محترمشان فرمودند طبق تماس تلفنی که با معاونین محترم استاندار داشتم قول مساعد دادند که حتما این مشکل را حل می کنند.
امام جمعه رباط کریم تصریح کرد: جناب آقای استاندار وقتی شما دستور می دهید که فرمانداران رژیم حقوقی را رعایت کنند ولی آن ها تمکین نمی کنند ما باید چه کسی را ببینیم و چکار کنیم و از چه کسی گله کنیم؟
جناب آقای استاندار چرا فرمانداران اسلامشهر خصوصاً شهریار به قانون در خصوص کانال آب محمدیّه تمکین نمی کنند؟ و به هر قیمتی که هست آب کشاورزی رباط کریم را برای اسلامشهر و شهریار می برند و کاری می کنند زمینهای رباط کریم بخشکد؟
آیا درست است که آقای استاندار دستور بدهند ولی فرمانداران تمکین نکنند. بدیهی است باید با متخلفین از قانون برخورد کرد.
از طرف دیگر از دادستان محترم شهریار نیز انتظار دارم که نگذارند حق مردم رباط کریم ضایع شود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی نژاد فرمودند: کشاورزان به دفعات به دفتر اینجانب آمدند و ما از آنها خواستیم با حفظ آرامش مسئله را پیگیری کنند ولی طوری نباشد که از این آرامش کشاورزان سوء استفاده شود.