دفتر امام جمعه رباط کریم

امام جمعه شهر رباط کریم: کانال محمدیه کشاورزان رباط کریمی را آزار می دهد

۱۳۹۶/۵/۱۴

امام جمعه شهر رباط کریم: کانال محمدیه کشاورزان رباط کریمی را آزار می دهد/ خانواده ها آسیب های طلاق را جدی بگیرند
امام جمعه رباط کریم گفت: مسئولان رباط کریم علی رغم تلاشی هایی که انجام داده اند هنوز حق آبه کشاورزان رباط کریمی تأمین نشده است، چرا این گونه باید باشد و خواستار پیگیری در این باره هستیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان رباط کریم حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی محمّدی نژاد، امام جمعه محترم رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو و انقلابی رباط کریم در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد، اظهار کرد: زن و مرد لباس یکدیگر هستند و باید مشکلاتشان را به گونه درونی حل و فصل کنند، نباید رفتارها به گونه ای باشد که عیب ها نزد دیگران بازگو شود.
وی به برخی از شروط ازدواج در زندگی اشاره کرد و گفت: فرزندانمان را به عقد انسان های خوش اخلاق در آوریم و باید خانواده ها هم کفو هم باشند و مرتبه دیگری از آن یکی بالاتر نباشد چرا که تساوی نباشد مشکلات بسیاری به وجود خواهد آمد.
خطیب جمعه رباط کریم ابراز کرد: متأسفانه طلاق به یک موضوع ساده در میان برخی از جوانان و خانواده ها تبدیل گشته، این سنت غلط باید از میان خانواده ها پاک شود و تا می توان از آن جلوگیری کرد و زنان و مردان به خاطر هر عمل کوچکی تصمیم به طلاق نگیرند.
امام جمعه محترم شهرستان رباط کریم در بخشی از خطبه های نخست روز جمعه این شهرستان، ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا ( ع ) به همه مسلمین تبریک و تهنیت گفت.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی نژاد در ابتدای خطبه دوم به بررسی و تحلیل علل شکست نهضت مشروطه پرداخت و خاطرنشان کرد: از دلایل شکست این نهضت فروپاشی اتحاد میان سران مشروطه و ترور سران مشروطه بود و باید از آن درس گرفت.
وی در بخشی دیگر از آیین عبادی سیاسی روز جمعه، بر اهمیت تبادل اطلاعات در جامعه تأکید و خاطرنشان کرد: خبرنگاران ایینه شفافی هستند که مردم را از حوادث و اتفاقات اطراف آگاه می کنند، باید نقش این افراد را مهم خواند و از آن ها قدردانی کرد.
وی در بخش پایانی این آیین عبادی سیاسی، با انتقاد صریح از مسئولان بالادستی کانال محمدیه،خواستار رسیدگی به حق آبه کشاورزان شهرستان رباط کریم شد و ابراز کرد: مسئولان رباط کریم علی رغم تلاشی هایی که انجام داده اند هنوز حق آبه کشاورزان رباط کریمی تأمین نشده است، چرا این گونه باید باشد و خواستار پیگیری در این باره هستیم، زراعت در رباط کریم نباید دست خوش اتفاقاتی این چنینی شود و زحمات کشاورزان از بین برود.